четверг, 15 июня 2017 г.

Pałac w Żyrowej

Opolszczyzna to region, który cieszy się coraz większym uznaniem. Nie powinno to dziwić, gdyż tutejsze atrakcje turystyczne mają i wyjątkowy urok, i ogromną wartość. Ważną grupę zabytków, których w czasie wycieczki po terenie Śląska Opolskiego nie można pominąć, stanowią pałace.

W gronie tych rezydencji, którym turyści wyjątkowo chętnie poświęcają swój czas, znalazł się pałac w Żyrowej. To wyjątkowa rezydencja, którą bez wątpienia warto zwiedzić. Opolszczyzna nie bez powodu dumna jest z takiego zabytku. Dlaczego zatem wycieczki tak chętnie odwiedzają to miejsce? Oto kilka najważniejszych informacji na temat tego cennego zabytku.

[caption id="attachment_491" align="aligncenter" width="500"]Pałac w Żyrowej Pałac w Żyrowej[/caption]

[caption id="attachment_492" align="aligncenter" width="500"]Pałac w Żyrowej Pałac w Żyrowej[/caption]

[caption id="attachment_493" align="aligncenter" width="500"]Pałac w Żyrowej Pałac w Żyrowej[/caption]

Pałac w Żyrowej przyciąga już samym swym położeniem. Wielkim walorem jest położenie tej miejscowości w pobliży Góry Świętej Anny – ważnego ośrodka pielgrzymkowego oraz miejsca, które wycieczki odwiedzają bardzo chętnie również ze względu na historię Powstań Śląskich oraz stoczonych tu walk. W czasie wyprawy na Górę Świętej Anny bez problemu można poszerzyć jej program i zatrzymać się choć na chwilę w pobliskiej Żyrowej. Tutejszy pałac na zainteresowanie bez wątpienia sobie zasłużył, a spędzony w jego pobliżu czas nie będzie czasem straconym. Zabytek ten ma znaczną wartość artystyczną, jest też obiektem bardzo cennym z historycznego punktu widzenia.

Pałac ten został zbudowany w I połowie XVII wieku, zaś na początku XX stulecia został poddany licznym pracom, mającym na celu jego rozbudowę. Efektem licznych prac jest czteroskrzydłowa budowla, która może się pochwalić pięknym, arkadowym dziedzińcem. Zachwyca on turystów oraz miłośników dawnej architektury, a dodatkową ozdobą pałacu są malownicze wieżyczki z okazałymi hełmami. To dzięki nim pałac nabiera jeszcze większego uroku, stając się tym samym jedną z najpiękniejszych rezydencji, jakimi może się pochwalić Opolszczyzna.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Замок с красной черепицей (Червена Лгота)

  Первое строение на этом месте было воздвигнуто в XIII в. на гранитной скале на берегу реки. Ян Каба из Рыбнян купил его в 1530 г. и пору...